Пропонуємо почитати Пропонуємо почитати
Буктрейлери Буктрейлери
Презентації Презентації
Періодичні видання I півріччя II півріччя
Нові надходження січень 2024
Безпека в Інтернеті Безпека в Інтернеті
Електронний каталог Електронний каталог
Державні закупівлі

Зустрічі в бібліотеках для дітей області

       Й останні місяці року для юних читачів бібліотек Кіровоградщини були щедрими на цікаві зустрічі з людьми, які люблять книгу і для яких найкраще проведення вільного часу – це читання. Їх організували бібліотечні працівники з Добровеличківського, Компаніївського, Новгородківського, Новоархангельського, Олександрівського районів, м. Знам’янки.

       У Добровеличківській районній бібліотеці для дітей п’ятикласники ЗШ №1 спілкувалися з Анжелою Василівною Петровою, приватним підприємцем. Гостя згадувала, що як кожна дитина,  вона змалечку захоплювалася народними казками, особливо східними, які відрізнялися від українських іншою культурою, костюмами, звичаями. У середньому та старшому шкільному віці звернулася до пригодницьких творів Д.Дефо «Робінзон Крузо», Р.Распе «Пригоди барона Мюнхаузена», Г.Хаггарда  «Дочь Монтесумы» та інших. Розповідаючи про книги, Анжела Василівна наводила і приклади знятих по них мультфільмів і кінофільмів. Зацікавлено діти слухали уривок із твору М.Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки», про те, як коваль Вакула літав на чортові по черевички, і які, як зазначила оповідачка, вона бачила в музеї Санкт-Петербургу.
       Спілкуючись з дітьми Анжела Василівна, в свою чергу, цікавилася їхніми читацькими уподобаннями, захопленнями, мріями. Відповіла гостя і на питання про власне хобі – це моделювання та шиття одягу, запросила дітей до себе на майстер-клас.

       Олександрівська районна бібліотека для дітей організувала зустріч семикласників ЗШ №1 із режисером місцевого народного аматорського театру Віктором Даниловичем Шевченко, лауреатом обласної літературної премії «Сокіл степів», у номінації «Проза», за 2010 рік. Також Віктор Данилович – член Конгресу літераторів України, Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ», Олександрійського літературно-мистецького об’єднання «Крила». Звичайно, книга цю людину супроводжує все життя, про це і розповів Віктор Данилович слухачам, згадав про улюблену пригодницько-романтичну повість дитячих років – В.Нестайко «Тореадори з Васюківки» та зачитав найцікавіші, на його погляд, розділи. Закінчив свою розмову з підлітками Віктор Данилович читанням поезії Ліни Костенко «Крила».

       Із автором багатьох книжок та сценаріїв до фільмів, відомим українським поетом, прозаїком, публіцистом, членом НСПУ Володимиром Шовкошитним мали можливість поспілкуватися юні жителі м.Знам’янки. У приміщенні міського палацу культури Володимир Шовкошитний, як директор видавництва «Український пріоритет», презентував книги вітчизняних письменників, зокрема, А.Дімарова «Для чого людині серце», в оформленні якої були використані дитячі малюнки. А також пригодницьку книгу «Крок у світло» Зоряни Лебедівни, учениці 11-го класу гімназії «Києво-Могилянський колегіум». Як зазначив гість, зараз 15-річна авторка працює над написанням другої частини твору.
       Крім того, письменник продекламував кілька власних поезій. Розповів і про дитячі літературні уподобання. Натхненний виступ Володимира Шовкошитного не лишив байдужими слухачів. Щирі оплески та слова подяки були красномовним свідченням цьому. Насамкінець зустрічі митець подарував бібліотеці презентовані новинки книг та ряд авторських творів, у тому числі й свій новий історичний роман «Кров свята».
       Інша зустріч відбулася у Знам'янській центральній універсальній міській бібліотеці. З читачами спілкувався Олександр Архангельський, земляк, поет, перекладач, педагог, музикант.
       На зустрічі автор представив власні нові дві книги: «Переводы из английской поэзии ХVІ-ХVІІ веков. Уильям Шекспир. Джон Донн. Сонеты» та «Я отдал дань… Переводы из украинской поэзии» 18 українських поетів: Є.Маланюка, В.Симоненка, Л.Костенко, Д.Павличка та інших. Присутні мали змогу прослухати як авторські вірші так і переклади. Олександр Григорович охоче відповідав на запитання дітей про творчість та життєвий шлях.
       На згадку про зустріч подарував бібліотеці та її користувачам свої нові твори, а також книгу Л.Островерх «Об искусстве поэтического перевода. Шекспир. Сонеты».


       У музичній вітальні Онуфріївської районної бібліотеки відбулася зустріч учнів 9 А класу Онуфріївської ЗШ з Ольгою Василівною Копійкою. Поезія стала невід’ємною частиною її життя ще зі шкільних років. За освітою Ольга Василівна – педагог, зараз – на заслуженому відпочинку. Ольга Василівна різнопланова письменниця. Бере за душу її лірика, захоплюють легенди, викликають сміх байки та гуморески.
       Твори Ольги Василівни друкуються на сторінках районної газети «Придніпров’я». У творчому доробку авторки збірки віршів, легенд, гуморесок: «Про вічне», «Земля батьків».
       Із захопленням учні слухали її розповідь про роботу над створенням останньої збірки «А пам’ять не спить…», яка побачила світ у цьому році. Цей віршований твір написаний на основі архівних матеріалів. Авторкою були досліджені факти біографії сім’ї Толстих, члени якої певний час проживали в Онуфріївці, були справжніми патріотами та меценатами. Познайомила з фотографіями родини Толстих, краєвидами Онуфріївського дендропарку. Також зачитала уривки зі своєї нової збірки, гуморески та байки з попередніх видань, які викликали щирі усмішки у присутніх.

*****************

       Бібліотеки Кіровоградщини продовжують проведення заходів у рамках Національного проекту «Україна читає дітям». Цікаві зустрічі відбулися в Голованівській, Гайворонській, Добровеличківській, Долинській, Компаніївській, Новгородківській, Новоархангельській, Онуфріївській, Петрівській, Устинівській районних, Олександрійських та Помічнянській міських бібліотеках для дітей, дитячому відділі Олександрійської ЦРБ, сільських бібліотеках Добровеличківського, Кіровоградського та Компаніївського районів.

        У Новгородківській районній бібліотеці для дітей продовжуються голосні читання «Книги мого дитинства». Цього разу їх провела поетеса-землячка Л.В.Бережна. Учням 5-7-х класів Новгородківського НВК Лідія Василівна читала казки О.Пушкіна, власну поезію зі збірочки «Щаслива я тим, що живу на землі». Лідія Бережна – патріотка своєї землі, як вона сама говорить: «Там і трава зеленіша, і сонечко світить яскравіше». Її поетичні твори цікаві як дорослим, так і дітям. У віршах – події дитинства та вже дорослого життя поетеси. Окрім того, Лідія Василівна музикант, має авторські пісні, які виконує  під власний акомпанемент.
       На згадку про участь у заході бібліотекарі РДБ подарували гості буклет «Світ поезії Лідії Бережної».

       Надовго дітям села Українка Кіровоградського району запам’яталася проведена бібліотекою зустріч із земляком, народним артистом України Григорієм Михайловичем Артеменко. Цікаво було послухати присутнім спогади Григорія Михайловича про роки дитинства, які пройшли саме у цьому селі, захоплення музикою, насичену театральну діяльність. Як актор, починав у Кіровоградському музично-драматичному театрі ім. М.Кропивницького, де його помітив головний режисер Житомирського музично-драматичного театру ім. І.Кочерги і запросив у свою трупу. Григорій Артеменко грав на сцені і одночасно навчався на режисерському факультеті Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого. Згодом став головним режисером цього театру, при цьому не залишаючи гру на сцені. В послужному списку заслуженого діяча культури України більше 150 зіграних  ролей. Учасники заходу розпитували про театральне життя, про гастролі і найулюбленіші п’єси та ролі актора. Григорій Михайлович із задоволенням продекламував уривки зі своїх  улюблених п’єс: «Назар Стодоля» Т.Шевченка, «За двома зайцями» М.Старицького, «Сто тисяч» І.Карпенка-Карого, «У неділю рано зілля копала» О.Кобилянської, «Тарас Бульба» М.Гоголя.

       Бібліотеки Олександрійської МЦБС продовжили зустрічі циклу «Олександрія читає дітям».  
       У Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ю.Гагаріна відбулася зустріч дітей, що відпочивали в шкільних таборах при ОНВК № 17, колегіуму, читачів та їх батьків, із Людмилою Кузьменко, керівником муніципального вокального ансамблю «Мелодія», викладачем дитячої музичної школи, переможцем міського конкурсу «Олександрієць року – 2012» в номінації «Талант року». Людмила Іванівна ділилася з дітьми спогадами про улюблені книги, прочитала уривки з російських народних казок та романів О.Бєляєва «Людина-амфібія», «Аріель». А ще згадувала незабутні шкільні роки та відповіла на численні питання учасників зустрічі. Родзинкою заходу стали музичні виступи, як самої Л.Кузьменко, так і вихованців вокального ансамблю. Насамкінець гості подарували дітям книжки та диски зі своїми автографами.

       У міській бібліотеці філії № 10 під час фольклорного свята «Мамині рушники – лебеді білокрилі» діти, які займаються у гуртку народної вишивки при ЗНЗ №10, спілкувалися з Маргаритою Трохименко, народною майстринею, вишивальницею. Маргарита Петрівна не лише гарна вишивальниця, до її хобі слід віднести і читання. Вона захоплюється творчістю М.Гоголя, М.Островського, Л.Українки, П.Загребельного. Особливо подобається їй роман П.Загребельного «Роксолана». Про пригоди головної героїні майстриня розповідала своїм онукам замість казочок. Уривок із улюбленого роману зачитала і учасникам свята.

       До Петрівської районної дитячої бібліотеки була запрошена Віра Смєлова, директор місцевої дитячої спортивної школи «Олімп», заслужений тренер України з плавання, Почесний громадянин смт Петрове. Цікаво було почути старшокласникам про босоноге воєнне та повоєнне дитинство гості, роки навчання, перші досягнення і перемоги в спорті, тренерську роботу. Вона підготувала двох олімпійських чемпіонів – Сергія Фесенка та Олександра Сидоренка (1980), десятки майстрів спорту та майстрів міжнародного класу, чимало спортсменів-розрядників.
       Свою розповідь Віра Григорівна постійно супроводжувала віршами, які з юних літ пише сама. Ліричні і патріотичні, присвячені різним подіям її життя. Книга у житті Віри Григорівни відіграла велику роль. І до цього часу вона перечитує улюблені твори О.Дюма. Дітям вона прочитала уривки з роману О.Дюма «Три мушкетери».

       У Добровеличківській районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч учнів 4-го класу ЗШ №2 із Володимиром Володимировичем Мельником, земляком, членом районної літературної студії «Пролісок». У сім’ї, як згадував гість, була гарна традиція – батьки читали вголос. Із дитинства Володимир захоплювався пригодницькою літературою: творами В.Нестайка, М.Ріда, Р.Стівенсона тощо. Улюблені книги дитинства – «Таємничий острів» Ж.Верна, «Тореадори з Васюківки» В.Нестайка. Доля ж розпорядилася так, що основною професією стала бухгалтерська справа. Окрім того, майже 10 років Володимир Володимирович – кореспондент районної газети «Сільське життя». Працюючи в газеті, став займатися літературною творчістю. Перше оповідання «Дядьку, рятуйте!» присвячене  цікавій пригоді, яка сталася з автором у дитячі роки. Саме уривки з цього твору і зачитав дітям. Захопленнями дитинства також були малювання і фотографія. Фотографія і літературна творчість згодом стали для гостя змістом життя. Діти задавали багато запитань Володимиру Володимировичу, а книги, про які він розповідав, взяли почитати.

       В  Устинівській районній бібліотеці для дітей проведено зустріч учнів 6-го класу Устинівської ЗШ І-ІІІ ступенів із Л.І.Карпяк, завідуючою сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси і інформації апарату райдержадміністрації. Діти з зацікавленням слухали розповідь гості про дитинство. Саме бабусі і сільській бібліотекарці вона завдячує захопленням читанням. Починаючи з дошкільного віку, більшу частину свого вільного часу проводила у бібліотеці. Читала українські народні казки. Згодом захопилася пригодницькими та історичними творами.
       Здійснила свою мрію – закінчила Кіровоградський педагогічний університет ім. В.Винниченка і стала педагогом. Але життя так склалося, що працює не за фахом. «Життя вирує, не стоїть на місці, але книга назавжди залишиться для мене найкращим другом», – сказала вона і побажала всім присутнім читати книги та черпати з них знання. Насамкінець Любов Іванівна зачитала уривки зі свого улюбленого роману Ж.Верна «Діти капітана Гранта» та О.Донченка «Золота медаль», порекомендувала дітям обов’язково їх прочитати.

*****************

    Добровеличківська районна бібліотека для дітей, провела чергову зустріч у рамках Національного проекту «Україна читає дітям». Цього разу дітям – учням 6-7 класів загальноосвітньої школи № 2 про свої читацькі уподобання розповідала депутат селищної Ради Сидор Любов Володимирівна.  
    У дитинстві любила читати казки народів світу, пригодницькі твори. Однією з улюблених була книга Жуль Верна «20000 льє під водою», уривки з якого і зачитала присутнім. В юності захоплювалася книгами історичної тематики. Мріяла стати вчителем історії. Але життя внесло свої корективи у вибір професії юної дівчини. Закінчила географічний факультет Одеського університету. Багато подорожувала по колишньому Радянському Союзу. З теплотою згадувала роки, коли працювала директором Добровеличківського краєзнавчого музею. Саме робота в музеї подарувала жінці багато знайомств із різними цікавими людьми, серед яких письменник Григорій Гусейнов, американець українського походження, краєзнавець Павло Лимаренко та багато інших. Діти цікавилися у Любов Володимирівни, що тепер читає заступник селищного голови, а вона радо ділилася спогадами, відповідала на запитання.

*****************

    У Долинській районній бібліотеці для дітей відбулась зустріч семикласників ЗШ №  1 з головним редактором районної газети  «Долинські новини» Кащєєвим Вадимом Юрійовичем.
    Літературні уподобання Вадима Юрійовича доволі різнобічні. У молодших класах захоплювався творами М.Носова, підлітком –  Е.Гофмана, М.Зощенка. Подобались книги, які розповідали  про події Великої Вітчизняної війни, особливо про дітей-героїв. Юнаком зачитувався детективами Джеймса Чейза, популярними в 90-ті роки. А улюбленим у Вадима Юрійовича поетом був і залишається Т.Шевченко, поезії якого і звучали у виконанні гостя.
    Дівчатка і хлопчики розпитували його про професію редактора, про створення газети. Відповівши на питання, В.Кащєєв запросив дітей, що пишуть вірші, оповідання, казки, приносити їх до редакції газети.

*****************

    У Новгородківській РДБ до голосних читання «Улюблена книга мого дитинства» долучилася Кобільник Тетяна Іванівна – завідувачка сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю, у справах преси та інформації райдержадміністрації. Тетяна Іванівна розповіла другокласникам місцевого НВК про роль книги у своєму житті, прочитала улюблену українську народну казку «Круглячок» та відповіла на численні запитання малечі

*****************

    Напередодні Всесвітнього Дня поезії, в ЦМДБ ім. Ю.Гагаріна Олександрійської міської ЦБС відбувся День голосного читання «Читаймо дітям уголос!». У цей день до бібліотеки, на зустріч із семикласниками ЗНЗ №15, завітали місцеві поети, члени літературно-мистецького клубу «Джерело».Вони декламували власні вірші, читали уривки улюблених книжок дитинства. З захопленням діти слухали поезії Надіі Холоденко «Намистечко», «Жабенятко», «Промінці»;  Поліни Давиденко «Соловейку, малесенька пташко», «Чого плаче верба?», Юрія Жигалкіна  «Вдохновенье», «Бывают стихи, как алмазы....» та інших. Разом з поетами діти розмірковували над питанням: звідки беруться вірші, чи будь-хто може стати поетом та що для цього потрібно. Дійшли єдиної думки, що необхідно мати не тільки талант, але й багато читати.
    А бібліотекарі МДБ – філії №3 Олександрійської міської ЦБС запросили на зустріч із старшокласниками ЗНЗ №7 депутата міської ради Ольгу Михайлівну Бондар. Ольга Михайлівна згадувала, що будучи школяркою, більшу частину свого вільного часу проводила в бібліотеці. Улюбленими письменниками дитинства були О.Пушкін, М.Лермонтов, Т.Шевченко.  Окремі твори Кобзаря Ольга Михайлівна пам’ятає й досі, зокрема поему «Катерина», уривок з якої прочитала дітям напам’ять. Розповіла і про романи Л.Толстого «Війна і мир», М.Ріда «Вершник без голови» та інші твори, які запам’яталися зі шкільної парти. І хоча вибір професії техніка-будівельника далекий від літератури, любов до книги залишилася назавжди. Зараз О.Бондар, як читачка, відкрила для себе поезії В.Шекспіра і зачитала учням свій улюблений сонет.

*****************

    У відділі обслуговування дітей Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського також відбулися голосні читання в рамках Національного проекту «Україна читає дітям». Учні 6-го класу Олександрійської гімназії-інтернату зустрілися з начальником відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Олександрійської райдержадміністрації Тетяною Григорієвною Панетою та директором районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іриною Анатоліївною Чемерис. Гості розповідали про улюблені книги дитинства, зокрема, «Аріель» Олександра Бєляєва, «Таємничий острів» Жюля Верна та зачитали уривки з цих творів. До того ж, як виявилося під час бесіди, Ірина Анатоліївна закохана в поезію Ліни Костенко. Вона з задоволенням познайомила присутніх із віршами улюбленої поетеси. Між дітьми та гостями відбувся діалог про значення книги в житті людини. Наприкінці юні учасники заходу отримали у подарунок дитячі книжки.

*****************

    У гості до школярів села Бережинки Кіровоградського району завітали голова сільської ради П.С.Ковальов та бібліотекарка Н.І.Шаріпова.
    Згадуючи часи свого дитинства, Петро Стефанович розповів, що саме інтерес до історії козацтва дав поштовх до читання історико-художьної літератури, який залишився на все життя. Шановний гість познайомив дітей зі своїми улюбленими книгами. Він зачитав уривки з раритетного видання «История Кубанского Казачьего войска» відомого історика, етнографа Ф.А.Щербини. Голова сільради звернув увагу старшокласників на книгу В.Савченка «Казачья слава», де розповідається про односельця, військового діяча часів громадянської війни Василя Боженка. Також, гість презентував нову книгу професора Кіровоградського інституту МАУП В.Є.Карпова «Біля витоків козацтва», що вийшла у 2011році в Кіровограді та містить розділ, присвячений Бережинці.
    Діти  зацікавлено слухали розповідь Петра Стефановича про його предків – кубанських козаків, роздивлялися цінну нагороду – «Георгіївський хрест», яким був нагороджений за хоробрість його дідусь Степан Кіндратович, реєстровий козак Кубанського війська. По закінченні заходу діти задали ще багато питань сільському голові та взяли читати книги з історії козацтва, огляд яких провела сільський бібліотекар.